Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/mansetpo/public_html/includes/connect.php on line 2
Haber : Esra Erol’un 'Umut Evi' projesi için ilk adım Düzce ve Bolu’da atıldı.

Esra Erol’un 'Umut Evi' projesi için ilk adım Düzce ve Bolu’da atıldı.

Esra Erol’un 'Umut Evi' projesi için ilk adım Düzce ve Bolu’da atıldı.

Okunma Sayısı : 11596
Yorum Sayısı : 0
19 Mart 2012 15:03 

Esra Erol’un erken evliliğe karşı bilinç uyandırmak amaçlı yazdığı ve bugüne kadar 100 bin adet satılan Kara Duvak kitabının gelirinin de aktarıldığı Umut Evi projesi için ilk adım Düzce ve Bolu’da atıldı. Düzce Umut Evi ve Bolu Umut Evi, 17 Mart Cumartesi binlerce kişinin katıldığı törenler ile açılarak topluma kazandırıldı.


Televizyon dünyasının ünlü ismi Esra Erol’un “Umut Evi” projesinin ilk adımı, Düzce ve Bolu’da atıldı. Küçük yaşlarda evlendirilen kız çocuklarının yaşadıkları dramlara dikkat çekmek amacıyla yazdığı Kara Duvak adlı kitabının gelirinin yanında Düzce ve Bolu Belediyeleri’nin katkılarıyla yapılan Umut Evleri’nde ihtiyacı olan kadınlara ücretsiz hukuk ve psikolojik danışmanlık hizmeti sağlanacak. Düzce’de Sinema Platosu olan yerde, Bolu’da ise İmarathane Binası’nda binlerce kişinin katılımıyla açılan Umut Evleri, özellikle 1999 yılında yaşanan büyük Marmara depremi sonrasında psikolojik yardıma ihtiyaç duyanlar düşünülerek hayata geçirildi. Esra Erol’un, 100 bin adet satan Kara Duvak adlı kitabının geliri, tüm Türkiye’de yapılması planlanan Umut Evleri projesine aktarılıyor.

Düzce’de bulunan Sinema Platosu’ndaki Düzce Umut Evi’nin açılışını Esra Erol ve Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram birlikte yaptılar. Çok yoğun bir katılımın gerçekleştirdiği açılış töreninde konuşan Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Esra Erol’un girişiminden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek “Özellikle büyük deprem sonrasındaki psikolojik travmalar sürmektedir. Bu merkez bölgemizdeki insanların yaralarına merhem olacaktır” dedi. Esra Erol da, depremden kaynaklı maddi sıkıntılar sonucu meydana gelen aile içi şiddet mağdurlarına ve depremin getirdiği psikolojik sorunların çözümü için hayali olan Umut Evlerinin ilkini Düzce ve Bolu’da açmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek belediyelere katkılarından dolayı teşekkür etti.  İzdiham yaşanan Bolu’daki Umut Evi açılışını da Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile birlikte gerçekleştiren Esra Erol, “Umut Evleri ile Türk kadınına özgüven aşılanmasını ve hayatlarındaki sıkıntılar için gidebilecekleri bir yer olmasını amaçladık. Kadınlarımızın yanında olmak bize mutluluk verirken, onların da yanlarında sorunlarına çözüm yolları arayan bir yere sahip olmaları güven duygularını artıracaktır” şeklinde konuştu.

Bolu Umut Evi’nin açılışında konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da, Umut Evi’nin kadınlar için bir şans olduğunu kaydederek “Dileğim odur ki hiçbir kadının ihtiyacı olmaz. Ama ihtiyaç halinde Bolu Umut Evi’nin yanlarında olduğunu tüm kadın vatandaşlarımız bilsinler” şeklinde konuştu.

TV için hazırladığı programlar ile adından övgüyle söz ettiren Esra Erol’un ilk kitabı olan Kara Duvak’ta 15 genç kadının yaşadıkları dramını anlatıyor. Esra Erol, kitabın satışından elde edilen gelirler ve çeşitli işbirlikleri ile Türkiye’nin dört bir yanına Umut Evleri açmayı planlıyor. 

11596

Anahtar Kelimeler : Esra , Erol’un , 'Umut , Evi' , projesi , için , ilk , adım , Düzce , ve , Bolu’da , atıldı. , Esra , Erol’un , erken , evliliğe , karşı , bilinç , uyandırmak , amaçlı , yazdığı , ve , bugüne , kadar , 100 , bin , adet , satılan , Kara , Duvak , kitabının , gelirinin , de , aktarıldığı , Umut , Evi , projesi , için , ilk , adım , Düzce , ve , Bolu’da , atıldı. , Düzce , Umut , Evi , ve , Bolu , Umut , Evi , , 17 , Mart , Cumartesi , binlerce , kişinin , katıldığı , törenler , ile , açılarak , topluma , kazandırıldı. ,

Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Haber haberleri