Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/mansetpo/public_html/includes/connect.php on line 2
Kültür & Sanat : 'KIZINIZA TALİBİM'

'KIZINIZA TALİBİM'

'KIZINIZA TALİBİM'

Okunma Sayısı : 4182
Yorum Sayısı : 1
01 Haziran 2012 02:06 

Tiyatroya 1991 yılında , kendi yazdığı “Hababam Sınıfı Dernekte” isimli kısa komedi oyunu ile Feriköy Derneği'nde, amatör bir ruhla, MERHABA diyen Selin Tüysüz, yazıp yönettiği 'Kızınıza Talibim' adlı oyununu sahneye koydu...


Arslan GÜVEN / Mansetport.com

SELİN TÜYSÜZ, VAHRİÇ GÜLER, DİKRAN PEŞTEMALCIGİL, ARDAŞES KARTUN, KRİSTİN SANGA, GAREN KARTUN, A.TAMER (TamTam) ÇINARCIK, ARTİN AKGÜL'ün rol aldığı 'Kızınıza Talibim' oyunu Ferköy Derneği'nde seyircisiyle buluştu... 

 

OYUNUN ADI: KIZINIZA TALİBİM

YAZAN – YÖNETEN: SELİN TÜYSÜZ 

 

OYUNCULAR

SİLVA SELİN TÜYSÜZ

KEVORK VAHRİÇ GÜLER

ONNİK DİKRAN PEŞTEMALCIGİL

VARTAN ARDAŞES KARTUN

JANET KRİSTİN SANGA

MELKON GAREN KARTUN

GARSON A. TAMER (TamTam) ÇINARCIK

MÜŞTERİ ARTİN AKGÜL


TEKNİK EKİP

MİRELLA GÜLER – SAYAT SERDAR SAVAŞ

ARDEN DEMİR


DEKOR – KOSTÜM TASARIM

SELİN TÜYSÜZ


SAHNE AMİRİ

ARDAŞES KARTUN


OYUN MÜZİK TAK DANEYİN (ANONİM)

OYUN MÜZİK DÜZENLEME KEREM AKSOY

TEASER MÜZİK DÜZENLEME ANIL ÖZÇELİK

SOLİST SELİN TÜYSÜZ


AFİŞ TASARIM

ONUR GÜNGÖR


TEASER – FİNAL KLİP KURGU

TamTam

 

Yazıp yönettiği 'Kızınıza Talibim', adlı oyununun aynı zamanda dekor ve kostümlerini de bizzat kendi tasarlayan ve oyunun müziklerini de seslendiren Selin Tüysüz oyunculuğu ile de göz dolduruyor...  Amatör bir ruhla çalışmaları yürüten ekip salonu dolduran tiyatro severlere unutulmaz keyifli anlar yaşattılar.

Birbirinden önemli tiyatro sevdalısı oyuncuların bir araya gelip Selin Tüysüz yönetmenliğinde sahneledikleri bir aile komedisi olan 'Kızınıza Talibim' oyunu izleyenlerden tam not aldı. 

 

'Kızınıza Talibim' adlı oyunu yazıp yöneten ve birbirinden özel oyuncularla birlikte oynayan genç ve güzel tiyatro sevdalısı Selin Tüysüz'ü biraz daha tanıyıp düşüncelerini de paylaşalım;

 

Tiyatroya 1991 yılında , kendi yazdığım “Hababam Sınıfı Dernekte” isimli kısa komedi oyunu ile Feriköy derneğinde, amatör bir ruhla,  MERHABA dedim.

Daha sonra 1993 yılında Nuran Bozkurt yönetmenliğinde “Ve Hiç Parmak İzi Yoktu, oyununda rol aldım.

1996 yılında ise Değerli hocm  Nışan Şirinyan ile tanıştım ve bu tatlı MERHABAM onun  sayesinde bir TUTKU ya dönüştü. Bana tiyatroyu sevdiren ve beni bu güne taşıyan insan o oldu.

“Ah Şu Gençler 1998″,

“Rumuz Goncagül, 2000″,

“Güneş Çocuklar, 2001″,

“Sersem Kocanın Kurnaz Karısı,2002″,

“Açık Aile, 2004″ (oyunculuk kariyerimin en heyecan veren oyunu idi. Kevork Türker gibi büyük bir oyuncuyla sahneyi paylaşma şansını yakaladım ve kendsinden çok şey öğrendim.)

5 oyun hocamla birlikte oynadıktan sonra ,2006 yılında kendi ayaklarımın üzerinde durma çabalarım başladı , kendim yazıp yönettiğim “Düğün Gecesi”  adlı komedi oyunu 2006 da “Keyifhane” adlı oyunum ise  2008 de Feriköy derneğinde oyuncu arkadaşlarım ve yönetimin desteği ile sahnede can buldu.

Ve bu sene son hayalim olan “Kızınıza Talibim” oyunu ile  yeniden sahnedeyiz.

Oynadığım her oyunla öğrenmeye ve öğrendikce de daha çok bağlanmaya başladım tiyatroya ve nefes aldıkca da öğrenmeye devam etmek ve bu tarifsiz bağı koparmamak için çabalayacağım.

2006 da kalemi elime almaya cesaret ettiğimde, satırlara dökülen hayalimin, sahnede can bulacağı fikri, benim için heyecanın en tarifsiziydi.  ilk yazarlık ve yönetmenlik sınavımdan başarıyla geçince , yazmak da artık benim vazgeçilmezlerime eklendi.

2008 de “Keyifhane” oyunu da seyirciyle buluşup iyi tepkiler alınca,heyecanın bir kat daha katlandı, kalemi biraz daha kıpırdattım ve bugün işte yeniden huzurlarınızdayım.

Tüm ekip bu oyuna yüreğimizi koyduk, yaklaşık dört ay süren, uykusuz geceler, tatlı çekişmeler, kahkaha krizleri derken, şimdiden özlemeye başladığımız unutulmaz bir prova dönemini geride bıraktık.

En büyük zenginliğim, biriktirdiğim dostlarım.

Öylesine güzel yürekli insanlarla çalıştım ki, her birine ayrı ayrı minnettarım. Tüm ekip amatör bir ruhla kaliteyi mükemmele taşımaya uğraştık ve bizim icin sevdiğimiz bir işi, insanlara faydalı olabilmek için gerçekleştirmek en büyük keyif.

Yaklaşık 20 kez sahneledik oyunumuzu ve 1 Haziranda da son kez sahnede olacağı.

Asla sahnelenemiyecek bir oyunun sonsuz tekrarları ise hayat, durdurun bir kaç saatliğine zamanı ve bizi izleyin gülümseyerek. 

Selin TÜYSÜZ 

4182

Anahtar Kelimeler : 'KIZINIZA , TALİBİM' , Tiyatroya , 1991 , yılında , , , kendi , yazdığı , “Hababam , Sınıfı , Dernekte” , isimli , kısa , komedi , oyunu , ile , Feriköy , Derneği'nde , , amatör , bir , ruhla , , , MERHABA , diyen , Selin , Tüysüz , , yazıp , yönettiği , 'Kızınıza , Talibim' , adlı , oyununu , sahneye , koydu... , ,

Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 1  
Misafir - 01 Haziran 2012 04:06
"kaçırmayın" diyesim var ama, kaçan balık büyük olur ne yazık ki! kısmetse seneye bir daha...

Diğer Kültür & Sanat haberleri